Blog naukowy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, jazdy na łyżwach...

CHOROBA ZNA WIELE DRÓG

Nikt nie jest pewien jakie stany umysłowe powodują takie choroby jak: stwardnienie rozsiane, cukrzycę, czy też syndrom Guillain-Barre. Powstanie ich nie jest łatwo skojarzyć ze specyficznym nastawieniem, czy emocjami, tak jak można to, na przykład, zrobić w przypadku osoby, która zaczyna tracić słuch (bo jest coś, czego nie chce słyszeć) lub wzrok (bo jest coś, czego nie chce widzieć).

Choroba może zaatakować w różny sposób. Może być dziedziczną, można się zarazić wdychając zakażone powietrze lub pijąc wodę. Może być w składnikach jedzenia lub w zanieczyszczeniach środowiska. Zachorować można z powodu braku snu, ćwiczeń fizycznych, składników pokarmowych, witamin lub z jakichkolwiek innych przyczyn.

Niektórzy uważają, że choroba jest lekcją przynoszącą nam określone doświadczenie. Uważają, że jest to błogosławieństwo w nieszczęściu. Ja się z takim poglądem nie zgadzam. Uważam, że Stwórca pragnie dla nas doskonałości, na swój obraz i podobieństwo. Odchylenia od doskonałości są sprawą Ziemi a nie Nieba.

Wierzę mocno, że to ludzie sami stwarzają swoje problemy zdrowotne. Nieco inne zdanie ma na ten temat siostra Elizabeth Reis, wykładowca metody Silvy. Poniżej – jej własnymi słowami – wyjaśnione są powody jej przekonania:

„Syndrom Guillain-Barre: dziwne, niepowtarzalne doświadczenie: choroba prawie nieznana, dopóki nie wtargnie w twoje życie. Skąd przychodzi? Jak wpływa na ludzi?

Jak na nią wpływają: modlitwa, techniki metody Silvy, pozytywne nastawienie, odwaga, wiara lub wewnętrzne przekonanie? 23 czerwca miałam pojechać do klasztoru Świętej Marii w Porcie Huron, w stanie Michigan, aby tam kontynuować pisanie mojej książki pt.: „Refleksje biblijne” (,,Biblical Reflections”). Dzieło to miało być ukoronowaniem mojej dwudziestopięcioletniej kariery jako znanego na arenie międzynarodowej wykładowcy Pisma Świętego.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.