Blog naukowy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, jazdy na łyżwach...

Co cię napędza?

Książka ta obiecuje pomóc ci zasiąść za kierownicą swego życia. Uświadomienie sobie, co jest dla ciebie ważne, pomoże ci zrozumieć, co naprawdę cię motywuje. Dlaczego, na przykład, bierzesz do ręki taką książkę jak ta? Czego w niej szukasz i dlaczego?

Tym, co napędza większość z nas, jest chęć poprawienia jakości swego życia przy równoczesnym dochowaniu wierności samemu sobie i temu, co jest dla nas ważne. I chociaż w codziennym życiu możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, co nas w rzeczywistości motywuje, to owe ukryte „napędy” najsilniej na nas oddziałują. Im lepiej je poznamy, tym bardziej wzrasta nasza zdolność do przeprowadzania niezbędnych zmian w naszym życiu.

Kiedy poznasz ukryte motywy leżące u podłoża celów, jakie świadomie sobie wyznaczyłeś, odkryjesz, co naprawdę wyciąga cię z łóżka każdego ranka. Im lepiej zdasz sobie sprawę z dynamiki owego mechanizmu, z tym większym zapałem będziesz wyskakiwać spod kołdry i ruszać do dzieła.

Kiedy pytam ludzi, czego pragną, najczęściej mówią mi o czymś takim, jak awans, nowy samochód, wakacje, większe zarobki, małżeństwo, dziecko. Jednak zwykle za tymi celami kryje się coś jeszcze -jakiś mniej oczywisty cel lub dążenie.

Możemy, na przykład, myśleć, że chcielibyśmy mieć nowy samochód, ale czy chodzi tutaj o samą tę rzecz, czy też o to, co ona dla nas znaczy? Może chodzi tu o przeżycia związane z prowadzeniem takiego samochodu – odczuwanie przyjemności bądź wygody, ponieważ dzięki niemu z łatwością możemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie zechcemy? A może chodzi tu o to, co powiedzą ludzie, kiedy zobaczą nas w nowym samochodzie – a więc o prestiż i manifestowanie swego stanu posiadania? Być może też niektóre samochody dają nam poczucie siły, o jakiej marzymy? Kiedy już odkryjemy rzeczywisty cel naszych dążeń, wówczas możemy się skoncentrować także na nim i dzięki temu mieć większą szansę na zdobycie tego, czego naprawdę pragniemy.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.