Blog naukowy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, jazdy na łyżwach...

Od kiedy czuję się zestresowany, miewam problemy seksualne

Jest to kolejny nieprzyjemny objaw stresu: zamyka się twój ośrodek czerpania przyjemności. Jak już uprzednio wyjaśniałam, ciało reaguje na stres poprzez „nastrajanie” się do walki albo do ucieczki. Popędy reprodukcyjne jedynie stoją na przeszkodzie tym reakcjom i dlatego ulegają wyciszeniu. Ciało napina się, zwłaszcza w rejonie pleców, ramion i brzucha, i jeżeli nie potrafisz się zrelaksować, w tych właśnie miejscach napięcie pozostaje. Aby obudzić w sobie seksualne podniecenie, musisz pozbyć się napięcia, ale stać się tak może tylko wówczas, gdy przestaniesz rozmyślać o sprawach, które zainicjowały owo napięcie.

Oto mamy kolejny przykład, jak ciało reaguje na nasze procesy myślowe. Istnieje bezpośrednie połączenie pomiędzy umysłem świadomym a podświadomym, pomiędzy mózgiem a systemem nerwowym. Seks jest jednym z ostatnich instynktownych popędów, jakie nam zostały, a harmonijna jedność ciała i umysłu jest dla niego nieodzowna.

Seks zaczyna się w twojej głowie. Czujesz podniecenie, ponieważ myślisz o osobie, którą kochasz, ponieważ patrzysz na pobudzające zdjęcie, ponieważ marzysz o czymś, co cię podnieca. Innymi słowy, umysł musi oddać się myślom bądź obrazom, które oddziałują nań podniecająco. W konsekwencji ciało rozluźnia się, mięśnie stają się zwiotczałe, a krew napływa posłusznie do odpowiednich części ciała sprawiając, że pojawia się tam wspaniałe uczucie.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.