Blog naukowy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, jazdy na łyżwach...

Kiedy kogoś potrzebuję, nie mogę nikogo znaleźć

Stwierdzenie to ma pewien związek z poprzednim. Jeśli nie potrafisz się przyznać, że doskwiera ci samotność i że czujesz się nieszczęśliwy, inni pomyślą, że z tobą wszystko w porządku. Jeżeli potrzebujesz pomocy, musisz się przyznać, że jej potrzebujesz. Nie dają medali za odgrywanie bohatera, kiedy serce płacze.

Wielu ludzi boi się mówić o swoich problemach, gdyż sądzą, że zrobią z siebie głupców, jeżeli w trakcie tego nagle się rozpłaczą. W przypadkach poważnych, gdy na przykład człowiek utracił kogoś bliskiego, może żywić obawę, iż gdy zacznie płakać, to już nie będzie się mógł powstrzymać: gdy żal się uzewnętrzni, stanie się tak potężny, że nic nie zdoła mu się oprzeć. Ludzie z takimi obawami starają się tłumić emocje, bywa, że przez długi czas, a to może prowadzić do różnych fizycznych i psychicznych problemów. W podobnych przypadkach dobrze jest zasięgnąć porady profesjonalnej. Jeśli nie potrafisz już płakać pomimo doświadczania rzeczy tragicznych i pomimo odczuwania wielkiego emocjonalnego napięcia, poszukaj dobrego konsultanta, który by ci pomógł coś z tym zrobić.

Jeżeli rzeczywiście sygnalizujesz innym, iż potrzebujesz pomocy, lecz nie otrzymujesz jej, wówczas powinieneś bliżej się przyjrzeć przyjaciołom. Czy oni są naprawdę przyjaciółmi, czy przychodzą do ciebie, kiedy czegoś potrzebują, uciekając potem do swoich robótek na drutach albo do majsterkowania?

Zastanów się nad tym. Czego ludzie od ciebie oczekują? Sporządź listę takich wymagań. Potem sporządź drugi wykaz tego, czego ty oczekujesz od nich. Jeżeli druga lista jest krótsza od pierwszej, coś jest nie tak. Jeżeli wydaje ci się, że tobie przypadają jedynie obowiązki, a nie masz żadnych praw, jeśli czujesz, że to ty wciąż musisz się do czegoś zobowiązywać, ale nie możesz od nich niczego wymagać – wówczas twoja pewność siebie waha się gdzieś poniżej zera i pilnie wymaga zajęcia się nią.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.