Blog naukowy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, jazdy na łyżwach...

Gdy ktoś mówi mi: „Cześć!”, nie potrafię mu odpowiedzieć

No, jedyna odpowiedź przychodząca do głowy w takiej sytuacji to rzucić: „Cześć!” i uśmiechnąć się. W przedłużaniu rozmowy nie ma niczego superskompliko- wanego. Nie trzeba popisywać się ogromnymi zasobami wiedzy, sprytu czy inteligencji. Nie przejmuj się, że w szkole nie szło ci zbyt dobrze – to nie ma nic do rzeczy. Najnudniejszy okres w moim życiu spędziłam z osobą z doktoratem. Pamiętaj, że wielki dlatego jest wielki, iż my jesteśmy na kolanach. Odnosi się to do twojego lekarza, nauczyciela, teściów i wszystkich innych, którzy w szkole byli nieco lepsi od ciebie. A jeżeli stan twojej edukacji stanowi dla ciebie powód zmartwień, postaraj się coś z tym zrobić. Istnieje mnóstwo kursów wieczorowych, które pozwolą ci zdobyć to, czego nie zdobyłeś, gdy byłeś w szkole.

Spojrzyj na innych. W jaki sposób zaczynają rozmowy. Zauważysz, że ich taktyka zmienia się w zależności od osoby, z którą chcą porozmawiać, oraz od otoczenia. Zachodzi ogromna różnica pomiędzy sposobem toczenia dyskusji prywatnie i na przykład na przyjęciu. Ludzie inaczej rozmawiają z szefami i inaczej z ekspedientką. Niektórzy łatwiej podejmują rozmowę z komornikiem zjawiającym się po ich własność niż na przykład z własnymi rodzicami. Niektórym facetom odbiera mowę, gdy widzą piękną kobietę, to samo spotyka kobiety usiłujące nawiązać kontakt z mężczyzną, który im się podoba. Na czym więc polega twoja trudność w nawiązywaniu kontaktów? Wobec jakiej gruy osób tracisz poczucie bezpieczeństwa i stajesz się nieśmiały?

Gdy ktoś mówi mi: „Cześć!”, nie potrafię mu odpowiedzieć cz. II

Tylko coś powiedz – nie masz nic do stracenia. Jeśli tamta osoba jest wobec ciebie niegrzeczna, to już wiadomo, iż nie musisz marnować czasu dla kogoś, kto w sposób widoczny na to nie zasługuje. Pogratuluj sobie zdrowego rozsądku i wiedzy o ludziach. A jeśli dana osoba jest dla ciebie miła, wówczas osiągnąłeś cel: ucinasz sobie miłą pogawędkę. Pogratuluj tej osobie dobrego smaku przejawionego w tym, że rozmawia z kimś tak interesującym jak ty!

Rzecz polega zapewne na niezbyt wielkich oczekiwaniach. Mogłeś na przykład przez wiele tygodni siedzieć za biurkiem, podniecając się na widok tego wspaniałego okazu płci przeciwnej, przechodzącego koło ciebie, ale nie zapominaj, że obiekt twojej afektacji może nie być tak samo ustosunkowany do ciebie. Ażeby zbadać sprawę, musisz z osobą tą porozmawiać – na pewno więcej niż raz. Jeżeli dowiesz się, że ona ma stałego chłopaka albo że jest mężatką, nie pozwól sobie na stan załamania nerwowego.

Jeżeli odczuwasz rozczarowanie, to tylko dlatego, że dzieliłeś już skórę na niedźwiedziu, który jeszcze biega. Miałeś nieuzasadnione złudzenia i doznałeś rozczarowania, lecz pokazałeś też, iż jesteś człowiekiem czynu, że potrafisz stanąć do walki, która twoim zdaniem jest tego warta.

Dobrze jest rozmawiać z ludźmi, wkładać wysiłek w podtrzymywanie konwersacji, ponieważ pewnego dnia być może odkryjesz, że ona wcale nie ma chłopaka i że nie jest też mężatką, a ty wówczas będziesz gotów.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.