Blog naukowy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, jazdy na łyżwach...

Obrazy tworzone w wyobraźni

Zmiana klimatu wokół omawianych metod zapoczątkowana została pod koniec lat sześćdziesiątych, gdy zorganizowano pierwsze otwarte kursy metody Silvy. Akceptacja faktu, że tworzenie pozytywnych wyobrażeń może mieć konkretny i pozytywny wpływ na wyniki leczenia, powoli zastępowała królujące do tej pory, czysto mecha- nistyczne podejście do leczenia, tak charakterystyczne dla medycyny allopatycznej.

Obecnie zawodnicy niemal każdej dyscypliny sportu, zaczynają coraz szerzej stosować metodę wizualizacji w celu podwyższania własnych umiejętności technicznych i taktycznych, jako jednej z metod treningowych. Bardzo często amatorscy gracze w golfa, przed pierwszym uderzeniem piłki skupiają swoją uwagę na naturalnych przeszkodach terenu golfowego, takich jak na przykład: jeziorko po lewej stronie lub zalesione tereny po prawej. Tego rodzaju koncentracja uwagi jest programowaniem słabego, źle wymierzonego, uderzenia. Natomiast zawodowi gracze widzą w wyobraźni jedynie chorągiewkę i dołek w ziemi, programując w ten sposób prawidłowe uderzenie wymierzone w odpowiednim kierunku.

Obraz, który tworzymy w wyobraźni powoduje widoczne skutki w naszym ciele. Obrazy pozytywne przynoszą pożądane przez nas wyniki. Obrazy negatywne przynoszą skutki niepożądane. Udowodnienie faktu, że ludzki umysł może spowodować chorobę lub z niej wyleczyć jest prawdopodobnie, jednym z najważniejszych odkryć XX wieku. Coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć, że w momencie zmiany nastawienia psychicznego odpowiednie zmiany następują również w ludzkim organizmie. Mając taką wiedzę człowiek może używać własnego umysłu w taki sposób, aby zachować swój organizm w stanie doskonałego zdrowia, system immunologiczny funkcjonujący doskonale i utrzymać wysoki poziom energii.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.