Blog naukowy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, jazdy na łyżwach...

Jestem osobą towarzyską, ale wciąż jestem sam cz. II

Jeżeli ktoś po prostu cię wykorzystuje do jakiegoś celu, musisz powiadomić go o swoim spostrzeżeniu oraz o tym, że od tej chwili wyrażasz gotowość do rozmowy z nim jedynie wtedy, gdy ma ci do powiedzenia coś pozytywnego. Nie obawiaj się, że już nigdy nie odezwie się do ciebie słowem. Przynajmniej będziesz spać w nocy spokojnie.

W większości przypadków wyświadczysz im ogromną przysługę wskazując, jak bardzo są nastawieni negatywnie. Kiedy uświadomią sobie, iż nie jesteś już dla nich dostępny jako Ściana Płaczu, mogą poczuć się nakłonieni do podjęcia działań i rozprawienia się z problemem.

Miej pewność, że nie tylko dajesz, ale że też bierzesz. Jeżeli interesują cię wyłącznie czyjeś problemy, a swoje potrzeby i życzenia ignorujesz, to właściwie nie dbasz o siebie. Ludzie, którzy czują, że ich własne problemy są przeogromne, często starają się pozbyć związanego z tym napięcia poprzez udzielanie pomocy innym. W ten sposób mogą uniknąć starcia z własnymi problemami, a jednocześnie zyskać nieco pozytywnych punktów społecznych.

Zdobądź się na odwagę i zacznij polegać na innych. W potrzebie zwróć się do przyjaciela o pomoc i czas dla ciebie. Przysługuje ci prawo do korzystania z pomocy jak wszystkim innym. Nada ci to również nieco bardziej ludzkie oblicze w oczach ludzi. Kiedy pomagasz innym, spotyka cię zapewne wiele wyrazów wdzięczności oraz podziw ze strony otoczenia, ale zarazem zostanie ci przypisany charakter osoby nieco niedostępnej. Człowiek na piedestale, który wygląda na osobę zupełnie samowystarczalną, może być dla przeciętnych kimś budzącym lub

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.