Blog naukowy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, jazdy na łyżwach...

JAK POZBYĆ SIĘ ZABURZEŃ ORGANICZNYCH

Stres jest przyczyną najrozmaitszych problemów ze zdrowiem. Dlatego też regulowanie poziomu nerwowości, która jest na ogół przyczyną stresu, jest o wiele korzystniejszym wyjściem niż – na przykład – leczenie zaburzeń nerkowych, które mogą być jego wynikiem.

Ludzie, którzy muszą często podejmować niezwykle ważne i trudne decyzje, żyją w ogromnym stresie i w stanie dużego napięcia nerwowego. Choroby, depresje i inne dolegliwości są wśród tych ludzi codziennym zjawiskiem. Kontrolerzy ruchu lotniczego, osoby pracujące w policji, politycy – są to wszystko ludzie pracujący w ciągłym napięciu nerwowym, które zakłóca ich możliwości podejmowania decyzji, obniża ich produktywność oraz ma negatywny wpływ na ich rodziny i życie osobiste.

Nie wystarczy wtedy sama umiejętność rozluźnienia się „pod ostrzałem”. Nawet wtedy człowiek może się „spalać” wewnętrznie. Potrzebna jest nam wiedza, w jaki sposób można używać stanu alfa do likwidowania przyczyn istniejących problemów zdrowotnych. Likwidowanie to polega, po pierwsze, na rozwoju umiejętności skupienia uwagi na specyficznym problemie zdrowotnym i jego analizie, a następnie, na koncentracji na pożądanym rozwiązaniu, bez powracania już do samego problemu. Koncentracja taka nie jest typem ciężkiej pracy umysłowej, która zwykle kojarzy nam się ze słowem „koncentracja”. Nie ma to nic wspólnego z ręką podpierającą poważnie zmarszczone czoło. Metoda Silvy pomaga osiągnąć taki rodzaj koncentracji, który wypływa z relaksu i skupienia uwagi i pozwala na włączenie w ten proces szerszych zakresów naszego mózgu i umysłu. W tym stanie powiększa się nasza zdolność znalezienia rozwiązania problemu zdrowia.

Metoda Silvy zwiększa naszą zdolność zaakceptowania doświadczeń subiektywnych. Pozwala to na możliwość rozszerzonego użycia uczuć, obrazów umysłowych, snów i innych wewnętrznych dróg, przez które inteligencja człowieka komunikuje się ze świadomością przy podejmowaniu decyzji na temat zdrowia.

Tragedią współczesnej ludzkości jest fakt, że człowiek jest zbyt zajęty pogonią za pieniędzmi, za karierą itp. i nie znajduje czasu na rozluźnienie i medytację. Gdy dr Carl Simonton zaczynał pomagać chorym na raka w swojej klinice w Teksasie, ludzie przyjeżdżali do niego po pomoc ze wszystkich zakątków Stanów Zjednoczonych. W czasie sesji wprowadzającej pacjenci zaznajamiani byli z proponowaną procedurą leczenia. Gdy dowiadywali się, że będą musieli się rozluźniać i używać własnej wyobraźni w celach leczniczych, wielu z nich wychodziło z sesji i wracało do domu, nie chcąc uczestniczyć w tak przedstawionym procesie własnego leczenia. Ludziom, przyzwyczajonym do proszków, operacji i naświetlań, nie mieściło się po prostu w głowie, że tego typu ćwiczenia mogą cokolwiek pomóc.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.