Blog naukowy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, jazdy na łyżwach...

Rytuał przywołania

Jeśli chcemy zapewnić powodzenie jakiemuś nowemu przedsięwzięciu, możemy posłużyć się opisanym tu rytuałem. Do jego wykonania potrzebujemy: trzech świec w różowym, żółtym i fioletowym kolorze, olejku o zapachu sosny lub jałowca, białej nici, trzech żółtych, wiosennych kwiatów (kaczeńce, irysy, tulipany, żonkile itp.).

Rytuał odprawiamy w ustronnym miejscu, najlepiej w domu, w dniu Marsa (wtorek). Możemy też wykonywać go na łonie natury, obyśmy tym jednak nie wywołali zbytniej sensacji wśród ewentualnych postronnych widzów. Najpierw wydrapujemy lub wypisujemy na świecy intencję, w jakiej wykonujemy rytuał, np. nowa praca, podjęcie nauki, przy- jaz’ń z… itp. Następnie namaszczamy je olejkiem i ustawiamy zgodnie ze stronami świata – różową od wschodu, żółtą od południa i fioletową od zachodu. Łączymy je białą nicią i zapalamy jednym źródłem ognia. Teraz bierzemy kwiaty (nie zapomnijmy podziękować im za użyczenie mocy potrzebnej do naszego rytuału), splatamy je ze sobą i kładziemy pośrodku trójkąta utworzonego przez palące się świece.

Kiedy świece się dopalą, zbieramy pozostały wosk, resztki nici i trzy złączone kwiaty i „powierzamy” je wodzie, to znaczy wrzucamy do dowolnej płynącej wody, może być to rzeka, potok, strumień. Gwarantuje to pomyślną realizację planowanego nowego przedsięwzięcia.

Magii płodności (obfitości) służy czas od 1 maja do 21 czerwca. Praktyki przypisane tej porze są związane z poczęciem dziecka, pomnożeniem posiadanych dóbr, zapewnieniem sobie powodzenia w wybranej sferze życia lub ogólnym pomyślnym rozwojem sytuacji. Można ją w naturalny sposób powiązać z powszechnie o tej porze roku panującą w naturze obfitością oraz intensywnym wzrostem roślin i zwierząt jakie wtedy łatwo zaobserwować.

Stosuje się go w przypadku, kiedy partnerzy mają problemy z poczęciem dziecka. Mogą go wykonywać tak mężczyźni, jak i kobiety. Jeszcze lepiej, gdy wykonuje się go w parze. Czas wykonania – nów Księżyca. Do tej praktyki potrzebne są: trzy świece, dwie zielone, jedna różowa, kartka papieru, na której piszemy dwa imiona dla wymarzonego dziecka, jedno dla dziewczynki i jedno dla chłopca, olejek migdałowy, kurze jajo.

Na początku przygotowujemy wydmuszkę z jajka, białko i żółtko spokojnie możemy wykorzystać w celach spożywczych, do rytuału potrzebna jest tylko skorupka. Świece namaszczamy olejkiem i zapalamy, najpierw zielone, a potem różową i ustawiamy je obok siebie (strona świata nie ma tu znaczenia). Teraz na kartce papieru wypisujemy wybrane imiona i zwijamy papier w cienki rulonik, który umieszczamy w wydmuszce. W tym wypadku bardzo istotna jest inwokacja, którą wypowiadamy na głos:

Natury siły wzywam was, przywołuję moce, które dają życie. Sprawcie, aby to o czym marzę skrycie pojawiło się, gdy przyjdzie czas. By nowe życie mego łona (moich lędźwi) siłą zaistniało i radość wszystkim przynosiło.

Niech tak się stanie. Cały rytuał należy powtórzyć przy następnym nowiu, a wydmuszkę z wypisanymi imionami trzymać do chrzcin dziecka poczętego dzięki temu rytuałowi i spalić w tym uroczystym dniu.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.