Blog naukowy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, jazdy na łyżwach...

Skrypty i Forma krótka

Intuicja rodząca się w podświadomości jest o wiele sprawniejsza w rozwiązywaniu naszych problemów. Zwróć uwagę na swoje sny i myśli-przeczucia, a na pewno niejednokrotnie stwierdzisz, że podsuwają ci sposoby wyjścia z trudnej sytuacji. Rozwiązywanie problemu nie ma nic wspólnego z ciężką pracą, jest to dziecinna igraszka, wyłoniona w stanie relaksu. Największe idee, najgenialniejsze wynalazki rodziły się w chwili, gdy człowiek nie myślał nawet o problemie. Albert Einstein powiedział, że gdy próbował rozwiązać problem matematyczny, formułował go precyzyjnie w swojej głowie, po czym przestawał o nim myśleć. Odpowiedź nieodmiennie pojawiała się po chwili w sposób spontaniczny. Umysł podświadomy pracuje dla nas bezustannie, nawet kiedy śpimy, i dostarcza nam pomysłów na rozwiązywanie naszych problemów.

Oprócz Skryptów znajdziesz Formę krótką, czyli coś w rodzaju miniskryptu, która może być ci pomocna w nocy. Jeżeli w ciągu dnia masz jakieś kłopoty, zdarza się, że wstajesz w środku nocy i zaczynasz o tym myśleć. Nocą problemy zdają się uzyskiwać gigantyczne rozmiary, monopolizując przestrzeń umysłu, tocząc się spiralnie bez końca, tak że nie możesz już zasnąć.

Forma krótka jest łatwa do zapamiętania i powinna być powtarzana w sposób mechaniczny, gdy leżysz w łóżku. I tu również jej pozytywne znaczenie pozwala ci się zrelaksować, umożliwiając zaśnięcie. Skoro w środku nocy nie możesz niczego wskórać wobec problemu, odłóż myślenie na ten temat do następnego dnia.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.