Blog naukowy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, jazdy na łyżwach...

Nie trać czasu na rozmyślanie o problemie

Szczęśliwie się składa, iż system ten działa tak samo w obie strony. Kiedy nasycasz umysł miłymi wspomnieniami, zanikają w tobie napięcia, mięśnie i narządy wewnętrzne rozluźniają się i współdziałają w harmonii, a całe ciało napełnia uczucie błogości. Aby wspomóc działanie Skryptów, poświęć każdego wieczoru trochę czasu na relaks i wizualizację pozytywnych rozwiązań swoich problemów.

Nie marnuj już czasu na rozmyślania o problemie, poświęć czas na myślenie o udanym rozwiązaniu. Na wszystko, co hamuje cię na twej drodze, wobec każdej przeszkody w twoim dążeniu do sukcesu, znajdziesz dwa nowe sposoby radzenia sobie. Jeżeli jedne drzwi zamykają się, dwie inne furtki stają otworem. Nie trać czasu na gapienie się w ścianę, poszukaj w ścianie przejścia. W podejściu do problemów bądź konstruktywny. Często się zdarza, że rozpaczasz, bo nie potrafisz nawet sobie wyobrazić możliwego rozwiązania, ogarnia cię szaleństwo bądź, tracąc wszelką nadzieję, wpadasz w depresję.

Pomyśl, nie po raz pierwszy przecież masz problem. Co było ostatnim razem? Nagle, z nieba, znikąd, spadło na ciebie rozwiązanie i założę się, że o takim rozwiązaniu nawet nie marzyłeś. O wiele rozsądniej jest się uspokoić, zrelaksować i uwierzyć, że pomysł rozstrzygnięcia kwestii przyjdzie we właściwej chwili, niż wyrywać sobie włosy z głowy i zgrzytać zębami.

Chociaż radzimy sobie z kłopotami codziennie, wciąż brakuje nam przekonania, że kolejny problem także znajdzie swoje rozstrzygnięcie. Nasze umysły są zbyt ograniczone, aby od razu przewidzieć finalne rozwiązanie. Przestańmy przeceniać wartość swoich mózgów, nie są one tak cudownie kompetentne, jak wynikałoby to z wyników testów na inteligencję. Człowiek, który chełpi się wysokim ilorazem inteligencji, przypomina więźnia dumnego z obszernej celi.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.