Blog naukowy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, jazdy na łyżwach...

Zobacz siebie w myślach

Jeżeli już musisz myśleć o jutrzejszym przemówieniu, myśl o nim jako o sukcesie. Gdy stwierdzisz wpełzanie negatywnych myśli w obręb świadomości, natychmiast przystępuj do kontrataku. Przypomnij sobie, że jesteś osobą konstruktywną i dlatego nie masz już ochoty na myślenie katastroficzne. Gdy tylko w umyśle wykwita negatywna myśl, zaraz zastępuj ją myślą pozytywną.

Zobacz siebie w myślach, jak wstępujesz na mównicę ze spokojem i pewnością siebie, jak przemawiasz głosem wyraźnym i stanowczym. Zobacz w umyśle ludzi słuchających ciebie z zainteresowaniem, przytakujących głowami, uśmiechających się do ciebie, śmiejących się z twoich dowcipów. Wyobraź sobie odgłos aplauzu na zakończenie twojej mowy, którą wygłosiłeś z wielką wprawą. Zobacz, jak schodzisz z mównicy, odczuj dumę i satysfakcję z siebie i ze swego osiągnięcia. Zobacz, jak ludzie ściskają ci prawicę i klepią po ramieniu.

Takie pozytywne myśli pozwolą ci skupić się na sukcesie. Jeżeli przygotowałeś się do przemówienia, to nie ma powodów do obaw o wynik. Myśleniu pozytywnemu poświęć tyle czasu, ile tylko możesz. Rozpocznij w chwili, gdy dowiadujesz się, że masz wygłosić mowę. Pozytywny obraz odciśnie się w podświadomości i zaprezentuje automatycznie, gdy nadejdzie dzień wystąpienia. Technika ta działa niezawodnie, gdyż umysł podświadomy nie potrafi odróżnić, czy daną rzecz zrobiłeś w rzeczywistości, czy tylko w wyobraźni. Umysł podświadomy jedynie rejestruje to, co mu posyłasz do zmagazynowania. Gdy więc napełniasz swój umysł wyobrażeniami spokoju i sukcesu w związku z przyszłą mową, to jest to tak, jak gdybyś już odniósł sukces. Dokonałeś sprzężenia „wygłaszania mowy” z uczuciem „jestem spokojny i skoncentrowany”, i taka informacja przenoszona jest do podświadomości celem przechowania. Owego dnia umysł podświadomy odtworzy nagraną „taśmę” i sprawi, że mowa będzie łatwa i zagwarantuje sukces, a twój system nerwowy będzie ciebie wspomagał, utrzymując stan zrelaksowania.

Pozytywne myślenie jest właśnie tym, co się odbywa w czasie modlitwy. Modlisz się, aby uwolnić się z trudnej sytuacji, prosisz o pomyślny wynik, a jednocześnie myślisz o pomyślnym wyniku i o uldze, jaką odczujesz, gdy problem zostanie załatwiony. Modlisz się, gdyż jesteś przekonany, iż to pomaga. Spełniasz w ten sposób wszystkie warunki pozytywnych skutków: wyobrażasz sobie sukces i wierzysz weń. Modlitwa nie zmienia Boga, ale osobę, która się modli.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.